poniedziałek, 15 grudnia 2014

Moda a mężczyźni

Cześć

Korzystając z chwili "wolnego" czasu (czego się nie robi by tylko nie pisać pracy zaliczeniowej z romantyzmu) postanowiłam wrzucić tutaj wywiad na temat mody męskiej, który przeprowadziłam z moim kolegą Kubą. Blog modowy prowadzony przez kobietę nie musi być stricte kierowany do jednego grona odbiorców którym są moje "siostrzane dusze". Zazwyczaj tak jest, że moje posty przeglądają tylko kobiety, ale jeśli jakiemuś facetowi uda się tutaj zajrzeć to mam nadzieję, że nie skończy się to natychmiastowym zwrotem z myślą "co ja tutaj robię". Także drodzy MĘŻCZYŹNI (i nie tylko)! Zapraszam do lektury :)


Od niedawna bardzo głośno mówi się na temat mężczyzn "lumberseksualnych". W Polsce nie ma jeszcze odpowiedniej nazwy opisującej to zjawisko, ale mowa tu o brodatych mężczyznach, tzw. drwalach, którzy w swoim ubiorze preferują masywne buty oraz luźne ubrania. Wygląd nie jest tak ważny - nastała moda na "artystyczny nieład". Co sądzisz na ten temat, jesteś za tym, by na ulice powrócili "prawdziwi mężczyźni" czy wręcz przeciwnie, uważasz, że taki typ, to lekka przesada?

Wydaje mi się, że podążanie za modą nie zawsze jest dobrym wyjściem. Patrząc przez pryzmat lekko zniewieściałych chłopców w rurkach i opiętych koszulkach, wydaje mi się, że im styl "na drwala" nie wyszedłby na dobre, to nie trzymałoby się kupy. Gdyby wszyscy z nich nagle zaczęli nosić ubrania o luźniejszym kroju wyglądaliby jak wieszaki. Na pewno w przypadku niektórych osób wyglądałoby to dobrze, ale zachowajmy różnorodność, nie zmieniajmy diametralnie swoich stylizacji tylko ze względu na modę.


Sądząc po tym, że sam nie nosisz zarostu, raczej nie jesteś zwolennikiem tego typu wyglądu?

Właśnie jestem (śmiech), gdyby nie moje geny i tendencja do tego, że zarost rozwija mi się bardzo powoli sam na co dzień nosiłbym brodę. Jeśli chodzi o ubiór to bardziej podpisuję się pod ten styl.


Wiem, że ty także interesujesz się modą, jak według ciebie powinien wyglądać stylowy mężczyzna?

Wydaje mi się, że stylowy mężczyzna powinien umieć dostosować swój strój do sytuacji. Wiadomo, że nie poszedłby w dresach na niedzielny obiad do teściów, bo po prostu nie wypada, ale garnitur to już, jak dla mnie, lekka przesada. To też kwestia dopasowania kroju ubrań do danej sylwetki, nie powinny być one ani za luźne ani za ciasne. Stylowy mężczyzna powinien być w pewnym stopniu elegancki, ale nie zbyt pedantyczny i oczywiście musi czuć się swobodnie w swoim ubraniu.


Zdarzyło ci się kiedyś, że ktoś zapytał cię o radę w sprawie ubioru?

Nie, ale zdarzyło mi się zwrócić uwagę paru osobom w kwestii niedopasowania kolorystycznego ich stroju.


Uważasz, że mężczyźni w Polsce potrafią się dobrze ubrać?

Niektórzy na pewno potrafią się dobrze ubrać, ale trafia się naprawdę sporo takich mężczyzn, którzy mają problemy z doborem ubrań. Kultowe już sandały i skarpetki to „letni klasyk”. Często spotykam też panów, którzy nie umieją dopasować kolorystycznie części garderoby oraz ubrać się adekwatnie do wieku czy sytuacji.


A co według ciebie każdy mężczyzna powinien mieć w swojej szafie?

Białą koszulę. Najlepiej z długim rękawem. Standard, który można dopasować praktycznie do wszystkiego.


Którzy znani Polacy (aktorzy, muzycy, blogerzy) ubierają się według ciebie najlepiej?

Jeśli chodzi o muzyków to na pewno Michał "W.E.N.A." Łaszkiewicz, Radzimir Dębski i Piotr "Ten Typ Mes" Szmidt. Z blogerów wyróżniłbym Ekskluzywnego Menela i UH Yowloskiego.

Wiem, że dbasz o dobry wygląd swoich włosów. Wśród Polaków, zwłaszcza wśród starszego pokolenia, bardzo popularne jest stwierdzenie, że mężczyzna, który bardziej dba o swój wygląd "to pewnie homoseksualista". Czy spotkałeś się kiedyś z jakimś negatywnym komentarzem na temat swojego wyglądu, np. ze strony innych mężczyzn?

Na pewno kiedyś obiły mi się o uszy jakieś niepochlebne wypowiedzi, ale nigdy nie przywiązywałem większej uwagi do zdania innych ludzi. W Polsce żyjemy stereotypami - facet to ma być facet, ma mieć krótkie włosy, najlepiej ścięte "na rekruta", i gładką twarz. Jeśli nie spełnia się tych wymogów to jest większe prawdopodobieństwo, że komuś się nie spodobasz.


Na koniec zadam ci pytanie: Jak ty określiłbyś swój styl?

Po prostu jako mój. Nie jest on do końca zdefiniowany, ukierunkowany w jedną stronę. Jest dosyć eklektyczny, ale staram się żeby jednak wszystko kleiło się w jedną, spójną całość.


Yourpassion

4 komentarze:

  1. Zgadzam się ze zdaniem, że podążanie za modą nie zawsze jest dobrym wyjściem - i tu przykład facetów w rurkach. Strzał w 10.

    OdpowiedzUsuń