środa, 23 września 2015

5. spotkanie Klubu Miasta Kobiet

15 września był dniem wyjątkowym. W Muzeum Inżynierii Miejskiej w Krakowie odbyło się, piąte z kolei, spotkanie Klubu Miasta Kobiet. Dla magazynu był to szczególny dzień - podsumowano zmiany, jakie w nim zaszły, a dla licznych gości (ponad 400 osób) - możliwość posłuchania nadzwyczajnego gościa, który umilił to wydarzenie.Mózg, kobiety i zmiany. Takie hasło rozbrzmiewało podczas spotkania i równocześnie łączyło w jedną całość wszystkich zaproszonych gości i przeprowadzane z nimi rozmowy. Prowadzącymi podczas tego wieczoru były: redaktor naczelna Miasta Kobiet Aneta Pondo oraz dziennikarka Karolina Siudeja, które na wstępie opowiedziały gościom o zmianach, jakie zaszły w magazynie po 11 latach jego istnienia.Pierwsi goście, którzy pojawili się na scenie opowiedzieli widowni o medycynie estetycznej. Lekarze ze Specjalistycznego Centrum Medycznego - dr n. med. Joanna Sułowicz i dr Tomasz Basta - rozmawiali z redaktor Anetą Pondo o zabiegach, dzięki którym kobiety mogą skutecznie pozbyć się swoich kompleksów.
Aida Amer, z salonu wyposażania wnętrz Max-Fliz, opowiedziała o tym, co zrobić, aby zmienić nasze mieszkanie na lepsze. Podkreślała, że każdemu mieszkaniu służy minimalizm, a zbędne przedmioty tylko je przytłaczają. - Pomieszczenia bardzo często są źle oświetlone - mówi Aida Amer. Według niej światło powinno wydobywać kolor ścian, zasłon. Złe światło źle na nas działa, przygnębia nas i otumania. Kolor ścian nie ma szczególnego znaczenia, jednak jeśli chcemy by nasze mieszkanie wyglądało wyjątkowo, warto postawić na kontrastujące ze sobą barwy np. biel i czerń, dzięki którym kolorowe obrazy nie zostaną niezauważone. 


Na chwilę przed występem głównego gościa Paulina Napora - założycielka firmy Twoja Przemiana - wyjaśniła gościom na czym polega metoda dwupunktowa i jak wpłynęła ona na jej życie. Paulina apelowała do kobiet, by nie bały się zmian, bo dzięki nim możemy zmienić swoje życie na lepsze. Jej to się skutecznie udało z małą pomocą metody dwupunktu, którą stosuje codziennie. Każda kobieta, która chce spróbować czegoś nowego powinna wziąć udział w warsztatach prowadzonych przez Paulinę.Najbardziej wyczekiwanym gościem tego wieczoru był prof. Jerzy Vetulani - polski psychofarmakolog, neurobiolog i biochemik. To własnie jego osoba przywołała tak liczną ilość słuchaczy. Profesor mówił o tym, czym jest identyfikacja płciowa i o tym, czy tak naprawdę mózg kobiecy jest inny od mózgu mężczyzny. Większą ilość audytorium stanowiły kobiety i to właśnie o nich najczęściej była mowa. Nie zabrakło także śmiesznych anegdotek, wspomnień z czasów wojny i młodości profesora, a także wyjaśnień na temat trudnej przyjaźni z Piotrem Skrzyneckim. Poruszono też tematy współczesne oraz te bardzo dla nas ważne i trudne. Gość wyraził swoje zdanie na temat tego, czy sześciolatki są gotowe by rozpocząć naukę w szkole, a następnie opowiedział o masowym zalewaniu krajów Europy przez uchodźców i o wynikających z tego konsekwencjach.
Na zakończenie spotkania rozlosowano liczne upominki dla uczestników. Można było również ustawić się w kolejce do profesora Vetulaniego, który obiecał, że podpisze każdą swoją książkę.
Podczas spotkania na stoiskach partnerów każdy mógł skorzystać z porad konsultantów, dobrać odpowiednie kosmetyki do swoich potrzeb oraz dokonać ich zakupu w atrakcyjnych cenach.Na pierwszych gości czekały także skromne pakiety.
Yourpassion

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz